Україно-норвезький проект

Робоча поїздка українських спеціалістів проекту “Родинне коло” до Норвегії, університетьскої клініки округу Акерсгус, червень 2017

cover image     "Родинне коло” ознайомились з умовами роботи спеціалістів відділу психологічної підтримки для людей, що втратили близьких, університетської клініки округу Акерсгус.
     Основною метою поїздки українських колег до Норвегії були обмін досвідом зі спеціалістами норвезької клініки Акерсгус та спільна праця з адаптації до українських реалій та ментальності методичних посібників для груп психологічної підтримки для дорослих, дітей та підлітків, що втратили близьких людей.

     Всі правки, що були внесені українськими фахівцями на основі багаторічного досвіду роботи з сім’ями, що втратили близьких, були узгоджені з норвезькими спеціалістами клініки Акерсгус, що допомогло адаптувати посібники.

     Для наших спеціалістів була проведена екскурсія медичним містечком, відбулося знайомство із способами надання медичної допомоги населенню у окрузі та загальнодержавною системою охорони здоров'я у Норвегії.  Щодо умов проведення груп по роботі з втратою - такі групи проходять в окремому спеціальному корпусі клініки. Для кожної групи (дитячої, підліткової, дорослої) є окрема кімната, де регулярно проводяться заняття, це дає учасникам груп відчуття передбачуваності та безпеки. Корпус має велику залу для загальних зібрань всіх груп.

2 res

1 res
     Дитяча кімната облаштована іграшками, дитячою літературою, зоною для активних вправ та ігор.
Кімнати для роботи з підлітками та дорослими зазвичай мають затишну атмосферу та достатньо простору, щоб група розмістилася у формі кола.

 

4 res

5 res

6 res
     Психологи проекту “Родинне коло” також були запрошені на перше спільне зібрання всіх груп по роботі з втратою, під час якого нові учасники були розподілені за віком на окремі групи, керівниками груп була сказана вітальна промова до учасників щодо мети, плану та структури занять.
     За правилами груп після заняття кожен раз відбувається зібрання всіх керівників груп, під час якого обговорюються ключові моменти, що відбувалися в кожній групі протягом заняття, робиться аналіз того, як пройшло заняття та проводиться рефлексія почуттів. Керівники груп підтримують один одного, діляться досвідом та разом шукають відповіді на складні питання, що виникають протягом ведення груп.

 

7 res
     Дякуємо колегам відділу психологічної підтримки для людей, що втратили близьких університетської клініки Акерсгус, Норвегія за гостинний прийом, щирість та професійну співпрацю!

 

Психолог Дана Нагорна

Наші друзі і партнери

Ми в соціальних мережах

facebook-c youtube-c