Житомир

Психологи –волонтери Житомира

Психологи –волонтери Житомира

Не говори про доброту,
Коли ти нею  сам не сяєш,
Коли на радощах витаєш,
Забувши про чужу біду.

1Милосердя, доброта… Ще з давньогрецьких часів благодійність була великою чеснотою. 

Цілком природним і закономірним вважалося допомогти знедоленому, нещасному,               поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, захистити старість і немічність,  порятувати               хворого  чи каліку, заступитися за беззахисного і скривдженого.

Доброта і чуйність, співпереживання і щиросердність, уміння розділити чужий біль, вчасно                           підтримати у важку хвилину, розрадити в горі й біді – в характері нашого народу. Саме таким є                               безкорисний порив мільйонів людей, які прийшли на допомогу українським воякам, що сміливо стали                    на захист рідної землі.

До когорти мільйонів з перших днів біди приєднались і психологи-волонтери Житомира. Пріоритетним напрямком роботи з перших днів стала психологічна підтримка, консультування, реабілітація поранених у шпиталі, дітей та дорослих – вимушених переселенців зі сходу країни. Та з розвитком подій змінювався запит, а за ним – і підходи до роботи.

2

 

Найважче, мабуть,  кожному з нас працювати з сім’ями воїнів, які  загинули чи пропали  безвісти,               виконуючи свій військовий обов’язок. Адаптуватись до нової реальності таким сім’ям  допомагає                       спілкування з родинами, які опинились у такій же біді. Саме тому перший великий  захід був проведений               у форматі родинного кола до дня Святого Миколая в майстерні «Арт-    простір».  

 

3

 

 

І це не випадково, адже вченими наразі доведено, що творчість є однією з базових потреб  людини, крім того,                   саме в процесі творчості люди легше вступають у комунікацію. До виготовлення  ляльок із задоволенням                         підключились дітки різного віку. Це стало першим кроком у налагодженні  контакту з людьми, що               переживають горе втрати.

 

 

 

    

4

 

Наступні зустрічі з родинами відбувались у приміщенні волонтерського центру «Час змін», де бажаючі мали                   можливість отримати ще й необхідну юридичну консультацію, що теж доречно, адже робота з психологічним          запитом не дасть позитивного результату, якщо клієнта турбують проблеми, що потребують юридичного               вирішення.  

 

 

 

 

5

 

Робота з сім’ями загиблих триває близько року: крім групової роботи, психологи надають індивідуальні                         консультації (як особисті, так і телефоном), здійснюють за необхідності сімейне консультування (мама-діти,                 дружина-мама, брати-сестри і т.д.). Результати роботи є, і найкращі з них – це щирі усмішки діточок, які                         адаптуються до нової реальності. Але чим більше ми працюємо, тим більше викликів постає перед нами.

Дорогу подолає той, хто йде!

Наші друзі і партнери

Ми в соціальних мережах

facebook-c twitter-c Без имени-2 youtube-c