Блог (статті)

О. Максимова «Як би не війна…»

Мати звернулась з проблемою, як сказати п’ятирічній дитині що її батько ніколи не повернеться додому. Вона страждає, боїться, що дитина теж буде переживати як і вона. Йде час, сказати треба, але  страшно. Дівчинка вперше зустрінеться з втратою  найближчої людини.

Детальніше...

Д.Колісник "Особливості переживання горя дітьми різного віку"

     Переживання горя дитиною має особливості, що пов’язані з її загальним розвитком та культурними особливостями оточення.
     У віці до трьох років дитина перш за все помічає зміни в емоційному стані рідних. Відсутність одного з батьків вона теж вже здатна помітити і використовує доступні їй засоби, щоб привернути до себе увагу або «покликати» зниклого дорослого. На фізичному рівні можуть спостерігатись порушення травлення, енурез, енкопрез.

Детальніше...

Д.Нагорна "Психоедукація батьків чи опікунів та фахівців допомагаючих професій в роботі з дітьми та підлітками"

 

     Психоедукація – це пояснення і донесення до людей необхідної інформації про психічне здоров’я, психологічні негаразди та їх наслідки для особистості. Просвіта є важливим кроком у турботі про психічне здоров’я населення.

 

Детальніше...

В.Волосник "Як повідомити дитині про смерть"

Повідомляти сумну звістку дитині про смерть близької людини є досить непростою задачею. Є різні погляди на те, як краще це зробити. Багато батьків, що опинились в такій ситуації, замислюються над тим, чи варто відразу казати дитині про смерть близького родича, чи треба почекати, поки дитина підросте, зможе адекватно зрозуміти ситуацію. Рідні зазвичай хвилюються і про те, як краще це зробити, щоб не травмувати дитину, не завдати шкоди її психіці. 

Детальніше...

Н.Потапенко "Відновлення після втрати. Авторська методика"

Відновлення після втрати.

Авторська методика «Статуя Радості, що триває мить»

 

     Що є ознакою зцілення після втрати близької людини? Це - готовність радіти з іншими людьми або у середині себе. Життя все ще триває, і в ньому є речі, що приносять задоволення та радість.

      Зрозуміло, якщо втрата сталася нещодавно, то для людини, що горює, вже сама думка про те, що вона може відчувати радість, здається блюзнірською. Проте з часом, коли період інтенсивного горя вже пройдений і душа готова впустити в себе світлі почуття, людина може усвідомлено пригнічувати їх, почуваючи себе "зобов'язаною" горювати. Ось тоді думка про те, що горе і радість сумісні, може істотно полегшити людині процес відновлення після втрати.

Детальніше...

С.Ангелова "Вплив втрати на сімейну систему"

Вплив втрати на сімейну систему

Чому сім'я важлива?

     Родина це більше ніж сукупність людей, що живуть під одним дахом, чи пов'язані між собою генетикою. Для багатьох людей сім'я - це все. Це притулок любові, довіри та підтримки, де відзначаються наші особисті перемоги та розподіляються наші тягарі.  Члени сім'ї відіграють основну роль у формуванні життя один одного, залишають вагомий слід у їхніх особистостях.

Детальніше...

Ілларіонова О.П "Соціально-психологічна допомога особам, що мають травму війни"

     Переживання психологічної травми або втрати – довготривалий і болісний процес. Це потребує часу і великої душевної роботи. Ніщо не може прискорити «одужання» і повернення до нормального життя, ніхто не може знизити гостроту переживань чи захистити від болю – цей шлях кожен проходить сам. Але якщо травмована особистість знаходиться в дбайливому соціальному оточенні, вона одержує надію –  надію на одужання та повноцінне життя.

Детальніше...

Наші друзі і партнери

Ми в соціальних мережах

facebook-c youtube-c