Родинне коло Небесної сотні

Друга зустріч Родинного кола 13-17 серпня 2014р.

 

 

Психологи - волонтери, у вільний від роботи час, допомагають родинам "Небесної сотні" та загиблим бійцям у зоні АТО. 

Переглянути фотогалерею

       З 13 по 17 серпня 2014р. проходила друга зустріч сімей Героїв Небесної Сотні - "Родинне коло". Родичі загиблих зустрічалися, щоб підтримати один одного, згадати близьких, осмислити, як жити після втрати.

       Горе роз'єднує людей. Біль диктує відсторонитися, згорнутися в клубок, піти від веселих і байдужих у своєму щасті і спокої людей, поринути у спогади, зажити в них. Здається, що ніхто не зможе зрозуміти, відчути, розділити цю гіркоту, тугу за близьким. Горе егоїстично: пропадає інтерес до світу, люди і події перестають сприйматися як справжні і значущі. «Спорожніла без тебе земля ...»

««Я нікого не хотіла бачити і зараз мені ніхто не потрібен. Про що говорити? Була дитина і немає. Все, не повернеш, то про що говорити? Хто може зрозуміти, що таке народити дитя, а тоді його поховати?»

«Ми прожили в шлюбі 20 років. День у день. Кращого чоловіка я і не хотіла и кращого і бути не може. Ми в усьому були разом, чому Бог забрав саме його?», «Я мав би  може, більше говорити сину, що я його люблю. А тепер вже...Треба далі жити. Хотів би тільки побачити того чоловіка, що його застрелив. Просто запитатися в нього: "Як ти живеш?"»

       Біда кричить, задає питання, звинувачує і рветься зсередини. Її потрібно випустити назовні, питання задати, звинувачення викричати, вийняти зсередини цей біль, розділити її з миром. Тоді вона почне зменшуватись. Місцем проведення другої зустрічі ми вибрали селище Зарваниця на Тернопільщині - світле місце, в якому чудове поєднання храмового комплексу, природних джерел, лісів, свіжого повітря і тиші допомогли створити атмосферу спокою і самоти. Програма 5 денного перебування у Зарваниці була складена психологами таким чином, що кожен з прибулих міг знайти для себе заняття до душі. Групи підтримки працювали для тих, хто був готовий висловити свої переживання, ділитися ними з іншими людьми, отримувати підтримку і підтримувати інших. На майстер-класах можна було послухати нову інформацію про принципи подолання стресу і про те, про комунікації в сім'ї після втрати, як можуть допомогти в розумінні свого стану сновидіння. Для дітей працювали групи по віках, на яких фахівці допомагали їм справлятися з переживанням втрати через арт-терапію, гру, творчість. Батьки говорили, що для них цінною став зворотний зв'язок, психологічна консультація з розвитку малюків.

       Родинне коло для сімей Небесної Сотні психологи провели спільно з священиками Комісії душпастирства охорони здоров'я УГКЦ. Таким чином, родичів чекала не лише психологічна консультація, а й духовна допомога.

       За відгуками наших гостей ці п'ять днів, проведених в абсолютно новому для них місці, в суспільстві людей, які поділяють їх страждання і з якими можнарозділити турботу та боль, відверто стали ковтком свіжої води і додали сил жити і рухатися далі.

Фахівці Психологічної кризової Служби і члени родин висловлюють  вдячність жертводавцям,  завдяки яким захід міг відбутись -  приватні особам та Міжнародному благодійному фонду  «КАРІТАС України». 

 

Наші друзі і партнери

Ми в соціальних мережах

facebook-c youtube-c