Головна
:

Сьогодні ми мусимо жити з тим, до чого не були готові, – тяжкими втратами найкращих українських громадян, болісними переживаннями за рідних, фізичними ранами й душевними травмами.

Небесна Сотня, загиблі в АТО - це спільний біль всієї України.

Про свої втрати люди, чиє життя зруйнували трагічні події, рідко бажають говорити. Причин для цього багато - комусь надто боляче, хтось просто не вірить, в доцільність розмов щоби пережити втрату.

Проте тільки взаємопідтримка допоможе нам всім впоратись з трагедією. Якщо поділитися горем, то його стане вдвічі менше, а якщо поділитися щастям, то воно вдвічі збільшиться.

Професійні досвідчені психологи «Родинного кола» – це в першу чергу, щирі небайдужі люди, які готові розділити з родинами загиблих їх втрату.

Ми знаємо, як вам допомогти та підтримати, головне, щоб ви самі захотіли прийняти допомогу, відкритися нам та довірити нам свої переживання.

Душевна травма, як і рана на тілі, потребує звернення до фахівця. Залишаться шрами, але знайдуться нові сенси в житті та вагомі приводи для того, щоб бути щасливим.

В цьому переконалися сотні родин, які беруть участь в проекті.

Детальніше

 

Останні події

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next

Досвід РОДИННОГО КОЛА. Семінар для латві…

18-11-2018 Hits:86 Проведені Модератор сайту - avatar Модератор сайту

Досвід РОДИННОГО КОЛА. Семінар для латвійських психологів. Рига, 19-20 жовтня 2018р.

Вже вдруге керівник Центру по роботі з втратою РОДИННЕ КОЛО Кочубей Вікторія проводить семінар для латвійських колег. Понад п’ятдесят учасників з різних куточків Латвії виказали інтерес до тем «Практичні аспекти...

Read more

Н.Потапенко "Відновлення після втра…

03-11-2018 Hits:59 Блог Модератор сайту - avatar Модератор сайту

Відновлення після втрати. Авторська методика «Статуя Радості, що триває мить»       Що є ознакою зцілення після втрати близької людини? Це - готовність радіти з іншими людьми або у середині себе. Життя...

Read more

С.Ангелова "Вплив втрати на сімейну…

09-09-2018 Hits:175 Блог Родинне коло - avatar Родинне коло

Вплив втрати на сімейну систему Чому сім'я важлива?      Родина це більше ніж сукупність людей, що живуть під одним дахом, чи пов'язані між собою генетикою. Для багатьох людей сім'я - це все....

Read more

Досвід РОДИННОГО КОЛА. Семінар для латві…

17-07-2018 Hits:378 Проведені Модератор сайту - avatar Модератор сайту

     На запрошення Латвійської Асоціації професійних психологів та Латвійського бібліійного центру керівник проекту РОДИННЕ КОЛО Кочубей Вікторія провела семінар для фахфівців в травні 2018 року. Тема семінару "Досвід психологічної роботи з...

Read more

«Родинне Коло»

06-12-2015 Hits:599 Події Super User - avatar Super User

    А ми живемо і будемо жити люди! В краю моїм співатимуть пісні. І буде мир і злагода в нас буде, І щастя на Українській землі

Read more

Четверта зустріч Родинного кола Київщини…

06-12-2015 Hits:666 Події Родинне коло - avatar Родинне коло

               Як не легко продовжувати рух вперед, коли втрачаєш близьких. Страждання через втрату – є зв'язком любові з близькою людиною, що померла.        В...

Read more

Четверта зустріч Родинного кола сімей Не…

23-09-2015 Hits:656 Події Родинне коло - avatar Родинне коло

       З 9 по 15 вересня 2015р. на базі туристично-оздоровчого комплексу «Буковель» Івано-Франківської області відбулася зустріч родин загиблих Небесної Сотні. Проведення заходу ініціювала ГО «Родини Героїв Небесної Сотні»....

Read more

22-24 травня 2015р. 42 родини Київщини, …

29-05-2015 Hits:628 Події Родинне коло - avatar Родинне коло

http://koda.gov.ua/news/article/na_kijivschini_provedeno_zahid_psihologichnoji_dopomogi_dlja_rodin_zagiblih_vojiniv_ato Якщо ти думаєш про один рік, посади зерно. Якщо ти думаєш про одне десятиріччя, вирости дерево. Якщо думаєш про сторіччя – допоможи людині.        Вже рік іде війна, війна ніби в...

Read more

Зустріч сімей Миколаїв 18.05.2015

18-05-2015 Hits:556 Події Родинне коло - avatar Родинне коло

Зустріч сімей Миколаїв 18.05.2015

  18 травня в Миколаєві відбулася зустріч сімей, рідні яких загинули під час конфлікту в зоні АТО.

Read more

День Матері Кіровоград 10.05.2015

18-05-2015 Hits:597 Події Родинне коло - avatar Родинне коло

День Матері Кіровоград 10.05.2015

  10 травня в Україні відзначався День Матері - свято любові і поваги до найдорожчої людини.

Read more

Фестиваль «Коло друзів» Кіровоград 26.04…

18-05-2015 Hits:588 Події Родинне коло - avatar Родинне коло

Фестиваль «Коло друзів» Кіровоград 26.04.2015

  26 квітня в кіровоградському Дендропарку відбувся щорічний благодійний фестиваль «Коло друзів»

Read more

Семінар «Особливості роботи соціальних п…

12-05-2015 Hits:849 Проведені Родинне коло - avatar Родинне коло

Семінар «Особливості роботи соціальних працівників з сім’ями загиблих воїнів АТО» для спеціалістів та

Read more

На Київщині психологи допомагають родинам воїнів загиблих в АТО 16-18 січня 2015р.

 

        Сьогодні зібрали 60 родичів із Київщини. Із ними працюють волонтери-психологи, що допомагали родинам "Небесної сотні". Поки що не всі сім'ї погоджуються приймати таку допомогу надто свіжі і глибокі рани. 

Переглянути фотогалерею

        16-18 січня 2015р. пройшла перша зустріч «Родинного кола» з родинами загиблих героїв в АТО. Під час зустрічі груп взаємопідтримки для дорослих проводилися і дитячі групи. Групи були поділені по віку для більш продуктивної і гармонійної роботи, адже діти різного віку по-різному переживають втрату.

        Для кожної групи психологами підбиралася програма, щоб діти відреагували емоції, отримали підтримку, наповнилися ресурсом. Для дитини, в першу чергу, важливо який стан близьких людей (мами, бабусь, дідусів, рідних братів і сестер). Як правило, вся сім'я занурюється в дуже сильні емоції, близькі люди важкодоступні в емоційному плані, закриті. У дитини виникають питання « Що відбувається?», «Як реагувати?», виникає маса почуттів, а що з ними робити не відомо. Якщо в сім'ї достатньо підтримки і прийняття, якщо близькі дитині люди не уникають, не витісняють горе, а поступово його проживають протягом всіх стадій, розмовляють про це з ним, не закриваються, знаходять сили підтримати, обійняти, просто любити, тоді дитина проживає таку втрату без подальших ускладнень.

         Спочатку це завжди шок, це не може бути якось буденно і, в кожному разі, це важко. Для того, щоб прожити горе потрібні сили, опора. Чим старша дитина (від 4-5 років), тим складніше і інтенсивніше у нього може відбуватися переживання втрати. Тому на дитячих групах розробляються спеціальні вправи гри, проводяться майстер-класи, які дають можливість про це говорити і дати місце печалю, злості, образі, почуттю несправедливості, а також допомагають дітям знаходити ресурси як внутрішні так і зовнішні. При втратах, сильних змінах у житті, у дітей порушується відчуття цілісності і безпеки світу, довіра до світу в цілому. Робота психологів спрямована на формування безпечної атмосфери довіри та прийняття, щоб діти знову вчилися довіряти один одному і світові, вибудовували взаємини один з одним. Психогимнастичні вправи, застосування арт-терпить, казкотерапії, ігрової терапії та інших різних методів і технік роботи з дітьми знижують агресивні прояви, сприяють прийняттю травматичного досвіду, знімається емоційне напруження, зменшуються страхи, змінюються відносини до себе та інших, відчувається розслаблення.

         Маленькі діти дещо по-іншому сприймають, ніж дорослі, вони до кінця не усвідомлюють, що таке смерть, але з ними важливо говорити метафоричною мовою образів і символів. Одразу видно як у діток відбувається звільнення від негативних почуттів на прикладі техніки "Квітка настрою». Було радісно бачити, як кожна дитина з ретельністю фарбує свій лист зеленим, червоним, синім (якимось своїм кольором), зображуючи свій настрій і при цьому його страхи і тривоги виходять на папір, дитина звільняється від важких емоцій, про які він не наважується сказати вголос, а його серце наповнюється спокоєм, глибоко видихаючи, на обличчі малюка з'являється радісна усмішка.

        Це схоже на те, як людина очищується, вмиваючись джерельною водою. І потім, діти з чистими серцями стають підтримкою своїм матерям, які, дивлячись на посмішки на обличчях своїх дітей, розуміють, що в них теж є сили, щоб пройти цей шлях і жити далі.

 Діти від шести до восьми років так перейнялися спілкуванням з психологами у групах, що не хотіли з ними розлучатися ні на крок і навіть сідали за тіл обідати та вечеряти виключно разом зі своїми улюбленими психологами.

         За час проведення роботи в групах з дітьми можна було простежити як вони розкриваються від заняття до заняття. Приміром, кілька слів про одну дитину 10 років : Гучний і активний, він відразу дав усім зрозуміти, хто саме повинен стати центром загальної уваги. Недосвідчені очі можуть прийняти його поведінку за звичайні дитячі пустощі, але психологи, які працювали з дітьми, відразу ж розпізнали суть проблеми, в основі якої лежали глибокі дитячі переживання. Хлопчику так само важко було змиритися зі смертю батька, але не менш важко йому було дивитися на скорботу мами. Горе, що трапилося в їхній родині зломило це тендітну жінку і в якийсь момент безсилля і горе накрили її своєю завісою. У якийсь момент, син прийняв рішення стати її головною опорою і підтримкою по життю і в будь-якому разі не дати сльозам знову з'явиться на маминому обличчі. Він щиро захотів перейняти на свою дитячу, ще незміцнілу, душу її біль. Так, трагічний збіг обставин, змусило дитину швидко подорослішати. Тепла і безпечна атмосфера, яку створили в групі взаємопідтримки дитячі психологи, дозволила йому розкритися. Роль веселуна-жартівника, яку він використовував як захисної маски у повсякденному житті, більше йому була не потрібна.

        Вже на другий день роботи в групі, помітними стали зміни в поведінці і сприйнятті дитиною себе і навколишнього світу. Використовуючи ігрові прийоми і техніки, а так само проективні методики, психологи разом з ним та іншими дітьми пройшли шлях від тривоги та страху до прийняття і розуміння. Цілющим ефектом так само мало спілкування з хлопцями, які проходили через подібні труднощі. Безумовно, трьох днів недостатньо для повноцінної опрацювання дитячого кризи, але за час групової взаємодії вдалося домогтися самого головного - хлопчик зрозумів, що він не самотній, а пережиті їм почуття абсолютно нормальні в такій непростій ситуації.

        Для підлітків дуже важливо мати друзів, однодумців, людей, які їх розуміють. Так і сталося, що на колі склалася команда аля Д'Артаньян і три мушкетери і прекрасна леді. Чотири лицаря оберігали єдину дівчинку як квіточку. Вони доглядали за нею, говорили компліменти, приділяли увагу і проявляли турботу. На групі багато було приділено уваги довірі та підтримці. Вони всі пережили втрату близької людини, можуть поділитися переживаннями, не боячись бути незрозумілим. Хлопці разюче швидко, всього за три дні вивчили один одного дуже добре, дізналися особливості кожного .

        На заключній зустрічі бажали один одному не просто якісь загальні побажання, а з урахуванням індивідуальності кожного, кому чого не вистачає.Так, одному хлопчикові побажали знайти справжнього друга, він обов'язково зустріне саме того, кому можна довіряти, а дівчинці, що нас як дорослих вразило, побажали побільше дивитися навколо і помічати людей, особливо близьких і, навіть, іншому хлопчику дали по-доброму , практичну пораду-відростити волосся і чубок «правильно» постригти. Такі щирі побажання тільки підтверджують позитивний вплив груп на РК, які допомагають вибудовувати довірливі та теплі стосунки навіть серед такої непростої вікової категорії як підлітки. Хлопці знайшли один в одному однодумців, яких не вистачало в їх особистому колі спілкування, у них, досить несподівано позначилися спільні інтереси та захоплення та навіть після зустрічі на «Родинному колі» вони продовжують спілкування.

        Крім груп по віковій категорії ми проводимо загальну активність для всіх дітей. На цей раз було проведено майстер-клас з виготовлення оберегу «Ангел». Але, так як це діти, то це був не просто майстер-клас, а це була казка про місто ангелів. «Коли тобі сумно і самотньо, пам'ятай про те, що десь на світі є місто добрих ангелів. Там живе і твій ангел, який любить тебе. Він піклується про тебе, коли тобі потрібна допомога; шкодує тебе, коли тобі сумно; радіє разом з тобою, коли тобі добре. Просто пам'ятай про це, і все » так почалася казка і« справжні» ангели спустилися з небес спілкувалися з ними на своїй мові символів, ну і, звичайно ж, подарували подарунки.

        Елемент казкотерапії спрямований на пошук життєвих ресурсів для позитивних змін. Призначення такого оберега - створити внутрішній настрій в дітях, сформувати внутрішній потенціал, який потім знаходить вираження в зовнішньому Світі. Навіть підлітки, як вони самі сказали «глибоко в душі ми ще маленькі діти», зробили собі по ангелу і також допомагали малюкам в створенні свого чуда. Через єдність з молодшими дітьми підлітки відчувають контакт зі своїм внутрішнім маленькою дитиною, знаходять власні сили, формують навички самопідтримки.

        Наприкінці діти стали в «Струмочок», адже діти і є ті струмочки, які продовжують свою течію і впадають в річки, моря і океани - життя продовжується і знаходить нові форми і сенси. Вже перед від'їздом малюки обступили нашого керівника Вікторію Кочубей і запитували: а коли ж ще можна приїхати? Так сталося, що всі люди, які прибули на цю зустріч розуміють, що таке переживати горе близької людини. І це дуже сильно об'єднує. Але також нові знайомства, зустрічі, душевне спілкування, дають ту саму опору в житті, сили жити далі. Захід відбувся за сприяння Міжнародного благодійного фонду «Карітас України».

Наші друзі і партнери

Ми в соціальних мережах

facebook-c youtube-c